Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Sposoby na oszczędzanie

zakupzlota

Zakup Złota - inwestycja alternatywna

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

Jak wypracować sobie prywatną emeryturę dzięki regułom oszczędzania, minimalizmu i różnym formom zdywersyfikowanych inwestycji

mój avatar

archiwum

  2015
  Lipiec
  Czerwiec
  Kwiecień
  Marzec
  Styczeń

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 22927 osób

Sposoby na oszczędzanie

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latkach stosowaliśmy bardzo często. Bo także nareszcie przekazaliśmy sobie ideę z tego, iż pożądane byłoby mieć odłożoną pewną kwotę, nie tylko na tak zwaną "czarną godzinę". Nie ulega najmniejszym wątpliwościom znaczna część z nas posiada bodaj jedno konto bankowe jak i konto oszczędnościowe.

Jak bierze się z całego szeregu sondaży, to w samej rzeczy konta oszczędnościowe są miejscami na których inwestujemy ewentualne nadwyżki walutowe - najczęściej jednak nie ma tego zbyt wiele. Nie ma również co ukrywać: to przedni sposób, o ile chcemy odroczyć pieniądze na moment a odtąd bez żadnych ciągłości sięgnąć po nie w razie potrzeby. Konta oszczędnościowe są z reguły nisko oprocentowane, nie będą wskutek tego nadawały się wówczas, kiedy masz na myśli o cyklicznym odkładaniu środków co miesiąc.

Sposoby na oszczędzanie

Pod warunkiem, że chcesz rozpocząć cykliczne oszczędzanie, warto zamieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być wiele - idzie o to, byś przez dwa bądź trzy miesiące, w zależności od rozciągłości trwania lokaty, przyzwyczaił się nadto, iż pieniądze, które odłożyłeś są poprzez pewien czas niedostępne i nie możesz nimi swobodnie manipulować. Chociażby oszczędzanie długoterminowe trzeba w którymś momencie zapoczątkować, nawet gdy zachowywanie będziesz zaczynać od klasycznego zera ewentualnie od niezwykle małej sumy.

Wytrwaj jedynie w postanowieniu i każdego miesiąca przerzucaj, choćby na rachunek oszczędnościowy niedużą kwotę. Nie odczujesz tego czynnika w codziennym działaniu, a po kilku miesiącach będziesz mile zdziwiony rozróżniając, że bez ogromniejszych poświęceń udało Ci się coś odwlec.


Głosuj (0)
oszczednosc24 17:57:39 7/01/2015 [Powrót] Komentuj