Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Cichy komputer? To chłodzony pasywnie model PC

zakupzlota

Zakup Złota - inwestycja alternatywna

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

Mój profil

Opis bloga

Jak wypracować sobie prywatną emeryturę dzięki regułom oszczędzania, minimalizmu i różnym formom zdywersyfikowanych inwestycji

mój avatar

archiwum

  2015
  Lipiec
  Czerwiec
  Kwiecień
  Marzec
  Styczeń

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 31296 osób

Cichy komputer? To chłodzony pasywnie model PC

Pomimo tego, iż dość często planujemy na zakup pecetów przenośnych, to w naszych lokalach bez przerwy popularnością cieszą się pecety stacjonarne, dające znacznie większe możliwości - są nie tylko tańsze, dają większą opcję przeróbek komponentów, jakkolwiek zarówno mogą być właściwie bezgłośne! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi wydatkami się to kojarzy?

Naprawdę na sam początek wypada wzmiankować, iż są dwie metody chłodzenia składników - pierwszą są czynne wentylatory, które są kluczowym źródłem rabanu, drugą zaś są wszelkiego typu radiatory. To w samej rzeczy komputer chłodzony pasywnie może być najspokojniejszą jednostką, jako, że poszczególny hałas będzie wykrywał się z samych elementów, jak chociażby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się jednak zużycie dysku SSD).

Bezgłośny pasywnie chłodzony komputer klasy PC

Należałoby pamiętać o tym, iż pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów potrzebuje odpowiednio przewiewnej obudowy, która umożliwi stosowne odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Mieć wrażenie może, że pasywnie chłodzony komputer to jedynie "słabe" moduły, które przez niewielką siła obliczeniową nie generują sporych ilości ciepła do środowiska. Nic z większym natężeniem mylnego! Dziś podzespoły komputerowe są stwarzane w taki sposób, ażeby były jak najbardziej efektywne i eksploatowały jak najmniej żywiołowości - w następstwie tego kluczowa jest wyłącznie wielkość radiatora (i jego sama budowa) - fabrykanci kart graficznych, czy procesorów sami przysparzają nam niezwykle nierzadko wybór przy zakupie - czy chcemy zaklepać składnik chłodzony biernie, czy aktywnie.

Nic nie stoi wprawdzie na przeciwności, żeby już w czas użytkowania danej jednostki zmienić sposób jej chłodzenia!


Głosuj (0)
oszczednosc24 17:57:25 7/01/2015 [Powrót] Komentuj